1. Msze Święte – jak zwykle. Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 – Msza Święta.
*Dziś przypada wspomnienie św. Stefana Węgierskiego.
*Trzecia niedziela. Ofiary dzisiejsze są składane na REMONT KOŚCIÓŁKA ŚW. MARCINA.

2. Poniedziałek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.
Godz. 19.00 – Katecheza przed chrzcielna /na plebanii/.
Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Modlitwa za Ojczyznę.
Czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
Piątek - wspomnienie św. Piusa X, papieża.
*Trzeci piątek. W godzinach od 15.00 do 21.00 – JERYCHO W SIEPRAWIU.
Zachęcamy do Nawiedzenia Najświętszego Sakramentu podczas trwania Jerycha. O godz. 15.00 – wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia; 21.00 – wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.
Sobota - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
*W tym dniu (22 sierpnia), o godz. 19.00 w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku odbędzie się uroczystość Święceń Diakonatu. Święcenia diakonatu przyjmie nasz Parafianin Wiktor Tarczyński z Towarzystwa Ducha Świętego.
Z radością informujemy o tym wydarzeniu Parafian prosząc o modlitwę w intencji Wiktora i wszystkich powołanych do kapłaństwa i do życia zakonnego. Módlmy się też o nowe – liczne i święte powołania kapłańskie.

3. W przyszłą niedzielę, odpust w Mogilanach, ku czci Patrona Parafii – św. Bartłomieja, Apostoła. W naszym kościele, o godz. 9.30 – Msza Święta: o Błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla ks. Bartłomieja, z okazji imienin.

4. 29 sierpnia /sobota/, o godz. 12.00 – uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

5. 30 sierpnia /niedziela/, w Starym Kościele, o godz. 17.00 – KONCERT CHARYTATYWNY, pod tytułem „POKONAĆ STRACH”. Koncert organizuje pani Katarzyna Roca. Szczegóły są na afiszach.

6. Bóg zapłać za udział w dziękczynnej uroczystości w 29 rocznicę beatyfikacji Anieli Salawy: za udział we Mszy Świętej przy Studzience, w Procesji z Relikwiami Błogosławionej, w Apelu Maryjnym i Modlitwie za Ojczyznę w Starym Kościele, przed Obrazem Matki Bożej Sieprawskiej i w miejscu chrztu Błogosławionej Anieli. Bóg zapłać za porządki przy Studzience i za przygotowanie Ołtarza. Bóg zapłać strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa przy Studzience i na trasie Pielgrzymki.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Ogrodowej, spod numerów 66 – 84.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W NIEDZIELI polecamy m.in. artykuł: „Ochroń swoje dziecko”.

9. Do wieczności Bóg powołał śp. Barbarę Filipowską. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!