1. Przeżywamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy i rozważamy opis Męki Pańskiej.
*Msza Święta o godz. 9.30 zgromadzi młodzież, wolontariat ŚDM – w Dniu Młodzieży.
*Na Sumie – błogosławienie palm. Po Sumie – konkurs palm.
*O godz. 15.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym; o 16.00 – Msza Święta.
*Przy naszym Sanktuarium jest zorganizowany Kiermasz przedświąteczny Szkoły Podstawowej z Olszowic.

2. Od jutra Msze Święte wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00.

3. Jutro /poniedziałek/, o godz. 18.30 – katecheza przedchrzcielna. Uroczyste udzielenie sakramentu chrztu – w Poniedziałek Wielkanocny, na Sumie /godz. 11.00/.

4. Zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym. TRIDUUM PASCHALNE rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej – trwa do Nieszporów W. Niedzieli.
W. Czwartek, 18.00– Msza Wieczerzy Pańskiej i Adoracja P. Jezusa w Ciemnicy do 24.00.
W. Piątek, g. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Grobu Pańskiego do 24.00. *Obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. *Droga Krzyżowa – g. 11.00.
W. Sobota, g. 18.00 – Misterium Chrystusa Zmartwychwstałego (poświęcenie ognia, Orędzie Paschalne, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych). *Prosimy przynieść ze sobą świece.
*U Grupy Apostolskiej będzie można zaopatrzyć się w paschaliki.
*W tym dniu zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. *Święcenie pokarmów od 12.00 – 15.00. Święcenie w Olszowicach - 12.00; w Łyczance -12.30; Pasternik
u Tyszków, ul. Długa 118 – 13.00; w Granicach – 13.30.
*Ofiara z tacy na Eucharystii z Wielkiego Czwartku i z Wielkiej Soboty będzie przeznaczona na pokrycie kosztów Inwestycji Parafialnych.

5. PROCESJA REZUREKCYJNA w WIELKĄ NIEDZIELĘ, o godz. 6.00 rano.
O uświetnienie Rezurekcji prosimy Orkiestrę, Ochotnicze Straże Pożarne, Poczty Sztandarowe, Feretrony, wszystkie wspólnoty parafialne - całą Parafię.

6. W Wielki Czwartek – Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Grupy Apostolskiej do Łagiewnik na Mszę Świętą Krzyżma Świętego. Zapisy – w zakrystii. Wyjazd z parkingu – 8.30.

7. Kancelaria Parafialna będzie czynna w środę do godz. 9.00. *Dyżury w konfesjonale – pół godziny przed każdą Mszą Świętą. *Szczegółowy Program TRIDUUM został przekazany każdej rodzinie razem z programem Rekolekcji. Jest też na parafialnej stronie Internetu.

8. Bóg zapłać Wolontariuszom za zbiórkę żywności w sklepach Centrum, oraz wszystkim, którzy podzielili się z ubogimi darem artykułów spożywczych. *Bóg zapłać Dziecięcemu Chórowi Szkolnemu za uświetnienie Eucharystii na zakończenie Rekolekcji. *Bóg zapłać OSP za zabezpieczenie drogi na Drodze Krzyżowej ulicami Parafii. *Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego prosimy: w Wielki Czwartek o godz. 8.00, Parafian z ul. Wrzosowej spod numerów 35 – 74; w Wielką Sobotę, po zakończeniu Liturgii /ok. 20.00/, Parafian z ul. Wrzosowej spod numerów 78 – 132.

9. Z inicjatywy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich został odrestaurowany grób rodziców Bł. Anieli Salawy. Trzeci Zakon pokrył też częściowe koszty restauracji grobu. Za to dzieło serdeczne Bóg zapłać siostrom i braciom Trzeciego Zakonu.

10. Bardzo prosimy nie zabierać wysypki kamiennej wykonanej wzdłuż chodników na Cmentarzu i nie wysypywać nimi wokół swoich grobów. Ten kamień ma funkcję odwadniającą cmentarz, jeżeli go wybierzemy zniszczymy część istotnej pracy i będziemy mieć błoto.

11. Do wieczności odszedł śp. Roman Kicek. Jego pogrzeb będzie jutro, o godz. 15.00. WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ, PANIE.

INTENCJE MSZALNE: 30 III – 5 IV 2015 r.

Poniedziałek:

6.30:

+Stanisław Proszkowiec +Maria ż. –od rodziny Brzezickich.

+Jan Matoga 7 r. śm.

Wtorek:

6.30:

+Michał Skóra –od ojca chrzestnego z rodziną.

18:00:

+Jan Sarga 1 r. śm.

Środa:

6.30:

1) +Teresa Bętkowska –od Reginy i Zbigniewa Gawędów.

2) +Stanisław Chorobik 6 r. śm.

+Józef Suder 2 r. śm.

Czwartek:

-  + -

1) Za kapłanów.

2) Za zmarłych kapłanów.

3) O silną wiarę w naszych rodzinach.

Piątek:

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ.

Sobota:

-  +  -

1) Za Parafian.

2) +Aleksander Oramus 10 r. śm. i ++rodzice.

3) Za ++ kapłanów, ++ parafian  i ++z naszych rodzin.

Niedziela:

6.00:

W 18 ROCZNICĘ ŚLUBU ANNY i MIŁOSZA – o Błog. Boże dla całej Rodziny.

8.00:

+Szczepan Jędrzejowski.

9.30:

+Mieczysław Krzywacki.

11.00:

ZA PARAFIAN.

16.00:

+Irena Radziejowska 8 r. śm. +Jan i +Józef mężowie.