1. Przeżywamy uroczystość patronalną – odpust ku czci Św. Michała Archanioła. Uroczystej Sumie koncelebrowanej – o godz. 11.30 - będzie przewodniczył Ks. Infułat Franciszek Kołacz, kanonik honorowy Kapituły Katedralnej w Odessie. Kazania głosi ks. prof. Maciej Ostrowski, pracownik UPJPII, konsultor Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, (nasz rekolekcjonista).
*Po południu: 15.30 –Nieszpory; 16.00 - Msza Święta.

2. W XX Rocznicę Konsekracji naszego Kościoła dziękujemy Bogu za ten gmach, kierujący nasz wzrok ku niebu i dziękujemy na modlitwie budowniczym, kapłanom, ofiarodawcom – za trud wybudowania tego Domu Bożego. Ten Kościół budowało dwóch świętych: św. Jan Paweł II – jako Pasterz diecezji (wmurował kamień węgielny, poświęcił dzwony) i Sługa Boży Roman Ciesielski, który był Konsultantem Konstrukcji. Projektantem był mgr inż. Jan Maderski; konstruktorem - mgr inż. Marian Dziewoński. Budowę rozpoczął Ks. Proboszcz Jan Przytocki (1958 r.). Ostateczny wystrój do konsekracji nadał tej świątyni Ks. Proboszcz Antoni Rusinek. Konsekracji dokonał 20 lat temu Ks. kard. Franciszek Macharski. Wszystkim należy się od nas wdzięczna pamięć: duszpasterzom - pracującym tu kapłanom, budowniczym i wiernemu ludowi. *Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o utrzymanie tej świątyni.

3. Ze względu na beatyfikację w Łagiewnikach siostry Klary Szczęsnej, Ks. Kard. Stanisław Dziwisz nie może być dzisiaj z nami. *Dziękujemy Księdzu Infułatowi, że jest z nami w zastępstwie biskupa. A Księdzu Profesorowi, dziękujemy za głoszenie nam okolicznościowych kazań.

4. W Starym Kościele jest Wystawa poświęcona historii budowy tego Kościoła. Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej za pomoc w jej zorganizowaniu. Będzie ona czynna do Adwentu. Zapraszamy do jej obejrzenia i na chwilę refleksji.

5. W poniedziałek – wsp. św. Wacława, męczennika.
Wtorek - Święto świętych Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała.
*Po Mszy Świętej wieczornej (18.00) spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
Środa - wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. *Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
*Pierwszy czwartek – Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
*Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych (będą one przed Mszą św. o 17.30;
w niedzielę o 15.30; w Olszowicach – o 19.00).
*Spotkanie kandydatów do bierzmowania (klasy III), o godz. 18.00.
*Spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Piątek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów. *Pierwszy piątek. *Spowiedź od 16.30; w Olszowicach – o 18.30.
Sobota – Pierwsza sobota. *Wizyta u Chorych z posługą sakramentalną, od godz. 8.30.
*Ogólnopolska Pielgrzymka Wolontariuszy ŚDM do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Wyjazd zapisanych wolontariuszy o 8.00 z parkingu przy kościele.

6. Zapisy na spotkanie z Papieżem Franciszkiem, w Krakowie, na ŚDM 2016, można dokonać w każdą środę po Mszy Świętej wieczornej podczas dyżuru Komitetu Parafialnego w Kancelarii Parafialnej.
*Są jeszcze wolne terminy na październik, przyjęcia w domu peregrynujące Symbole ŚDM.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Królewskiej, spod numerów: 24 – 40.

8. Przy wyjściu z kościoła, Franciszkański Zakon Świeckich i Grupa Modlitewna rozprowadzają czasopismo religijne „Ogień Jezusa”. W numerze przeczytamy o Niewidzialnym Ochroniarzu, jakim jest św. Michał Archanioł. Zachęcamy do nabycia (1 egzemplarz 5 zł.).

9. Urząd Gminy przypomina: 30 IX mija termin płatności za odpady komunalne w III kwartale.
*Do 6 X są przyjmowane zgłoszenia zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Ich zbiórka będzie w dniach 12 – 14 X bezpośrednio z nieruchomości po wcześniejszym zgłoszeniu.

INTENCJE MSZALNE: 28 IX – 4 X 2015 r.

Poniedziałek:

1) +Michał Siatka.

2) +Aniela +Michał Przęczek +Katarzyna +Stanisław Nowak.

1) +Józef Kruczek.

2) +Stefania Budek 30 r. śm.

Wtorek:

+Michał Nowak.

1) Dziękczynna za 90 lat życia z prośbą o Błog. Boże w dalszym

życiu za przyczyną Bł. Anieli Salawy.

2) +Franciszek Baran 24 r. śm.

Środa:

6.30:

1) +Michał Pietrzyk +Magdalena +Józefa (fem.) ż.ż.

2) +Chlebda Krzysztof 3 r. śm.

18.00:

W 3 rocznicę urodzin Jakuba Lenart – o zdrowie i Opiekę Bożą.

Czwartek:

6.30:

1) +Alojzy +Helena Strzebak.

2) +Michał Przęczek 39 r. śm. +Karolina ż.

18.00:

Dziękczynna z prośbą o dalsze Błog. Boże w rodzinie.

Piątek:

6.30:

1) +Michał Wojtycza –od synów.

2) Dziękczynna za wysłuchane prośby i wstawiennictwo Bł. Anieli

Salawy z prośbą o dalszą Opiekę Bożą dla całej rodziny.

18.00:

+Józef Norek –od rodziny Salawów z Sieprawia.

Sobota:

6.30:

+Anna Wojtycza –od córki Elżbiety z rodziną.

18.00:

1) +Anna Bujas – od męża.

2) Dziękczynna w 15 ROCZNICĘ ŚLUBU DOROTY i TADEUSZA CHLEBDA z prośbą o dalsze Błogosławieństwo i Opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, ich dzieci: Michała, Gabrieli, Dominiki.

Niedziela:

6.30:

+ Melchior +Wiktoria Woś i ich ++rodzice.

8.00:

+Józef Matoga 3 r. śm. +Andrzej s. 16 r. śm.

9.30:

ZA PARAFIAN.

11.30:

Dziękczynna w 2 rocznicę urodzin Miłosza i  w 4  rocznicę urodzin Antoniny, o zdrowie, potrzebne łaski i Bożą Opiekę.

16.00:

O Błog. Boże dla MAGDY i PAWŁA w 2 ROCZNICĘ ŚLUBU.