1. Dziś rozpoczyna się Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Tegoroczny program duszpasterski pod hasłem: NOWE ŻYCIE W CHRYSTUSIE – nawiązuje do 1050 rocznicy chrztu Polski.

2. Zachęcamy do udziału w Roratach. Jest to Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie.
Z Niepokalaną chcemy oczekiwać na spełnienie Bożych obietnic. *Roraty będą o g. 17.00.
*Spowiedź adwentowa na Boże Narodzenie będzie w naszej Parafii w sobotę 19 grudnia.

3. Na pierwszej Mszy Świętej (dzisiaj) zostały pobłogosławione OPŁATKI. Tradycyjnie, pobłogosławione opłatki doręczą do każdej rodziny pan organista (Adam Szlachta) lub pan kościelny (Wacław Cygan). Ofiary przy tej okazji, składane organiście i kościelnemu stanowią częściowe wynagrodzenie za ich codzienną posługę wspólnocie parafialnej przez cały rok. Przyjęcie przez Parafian opłatków pobłogosławionych w kościele będzie świadczyć o rodzinnej więzi naszej wspólnoty.

4. Poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA.
Czwartek – wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana. *Pierwszy czwartek. *Nowenna do Bł. Anieli Salawy. *Formacyjne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Piątek - wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
*Pierwszy piątek. Spowiedź św. od godz. 15.30; w Olszowicach o 17.30.
Pierwsza sobota. Początek TRIDUUM przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
*Wizyta u Chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
*Święty Mikołaj w kościele będzie w sobotę po Mszy Świętej o 17.00.
Prezenty od św. Mikołaja można składać na plebanii.
* W sobotę 5 grudnia od godz. 8.30 na hali sportowej odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Służby Ołtarza z dekanatu Mogilany.

5. Ojcowie bonifratrzy z Konar organizują „ŚWIĄTECZNĄ PACZKĘ” dla naszych Rodaków w Drohobyczu i okolicy na Ukrainie. Życie tam jest coraz trudniejsze na skutek walk na wschodniej Ukrainie. Jest prośba o „ŚWIĄTECZNY DAR” dla nich również od naszej Parafii. Organizatorzy proszą o produkty spożywcze: makaron, mąka, ryż, kasza, cukier, konserwy mięsne i rybne. Dla dzieci słodycze. Może też być herbata i kawa. Potrzebne są pampersy dla niemowlaków i leżących chorych dorosłych. Dwa wózki dla dzieci. Można też przekazać odpowiednie kwoty, będzie to wykorzystane na zakup leków”. *Dary można składać przy ołtarzu w Kaplicy Bł. Anieli Salawy od jutra (30 X) do poniedziałku (7 XII).

6. Są ŚWIECE CARITAS – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.
Można je nabyć w zakrystii.

7. 8 grudnia w całym Kościele rozpocznie się Nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia, ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka. Kustosz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na uroczystość inaugurującą obchody Roku Świętego w naszej Archidiecezji. W sobotę 12 grudnia o godz. 17.00 w papieskim Sanktuarium kard. Stanisław Dziwisz przewodniczyć będzie uroczystej Mszy Świętej, podczas której otworzy Drzwi Miłosierdzia. Więcej szczegółów o obchodach i przywilejach Roku Świętego będzie przekazanych w najbliższym programie duszpasterskim. Informacje można też znaleźć na stronie internetowej sanktuarium. *Ze względu na inaugurację Roku Świętego intencja od I Ołtarza z Bożego Ciała będzie odprawiona rano.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Myśliwskiej, spod numerów: 26 – 50.

9. Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza na koncert charytatywny dla Artura Chwistka, który odbędzie się 5 XII 2015 r. o g. 18.00 w Sali gimnastycznej Szkoły Podst. w Łyczance. W programie: „Legenda o św. Mikołaju” z gościnnym udziałem Joanny Stoch. Szczegóły na plakatach.

10. Do wieczności odszedł ś.p. Michał Machaj. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.

INTENCJE MSZALNE: 30 XI – 6 XII 2015 r.

Poniedziałek:

+Tadeusz Nowak.

17.00:

1) +Tadeusz Kurek –od rodziny Surówków z Myślenic.

2) O Błog. Boże, dary Ducha Świętego - dla Mateusza.

Wtorek:

1) +Roman Kicek.

2) +Mirosław Nowak.

17.00:

1) +Anna +Maciej Mika +Emil s. +Artur wnuk.

2) +Ignacy Baran 15 r. śm.

Środa:

+Tadeusz Nowak.

17.00:

1) +Stanisław Siatka 14 r. śm.

2) +Zofia Król 1 r. śm.

Czwartek:

6.30:

1) +Maria Matoga –od Pauliny z rodziną.

2) +Mirosław Nowak.

+Anna Suder.

Piątek:

+Barbara Tylek.

17.00:

+Jan Sałach –od brata z rodziną.

Sobota:

1) +Julian Biela.

2) +Jan Bętkowski 47 r. śm. +Stefania ż. +Anna c.

17.00:

1) + Piotr Dudek +Bronisława Stachura.

2) +Dorota Kwinta 18 r. śm. +Robert m.

Niedziela:

6.30:

+ Michał Wojtycza –od synów.

8.00:

+ Helena Sałach 11 r. śm. +Piotr m. +Zbigniew s.

9.30:

+Jakub Matoga 1 r. śm. +Zofia ż. 6 r. śm.

11.00:

ZA PARAFIAN.

16.00:

+Józef Pietrzyk +Wiktoria ż.