1. Trzecia niedziela września – W Polsce jest obchodzony Dzień Środków Społecznego Przekazu.*Na Sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu. *Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 - Msza Święta. *Ofiary na Mszach Świętych zbiera Duszpasterska Rada Parafialna na cele inwestycji parafialnych.

2. W dniu dzisiejszym – „SIEPRAW BEZ BARIER”. Pielgrzymka Towarzystwa Walki z Kalectwem do relikwii Bł. Anieli Salawy. Rozpoczęcie Mszą Świętą na Sumie.
Po Sumie impreza integracyjna na Hali Sportowo-Widowiskowej, którą uświetni Orkiestra Dęta Sieprawianka i spektakl pod tytułem „Kopciuszek”.

3. Poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
Wtorek - wsp. św. Januarego, biskupa i męczennika.
Środa - wsp. świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
Czwartek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
Piątek - wsp. bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.
*Spotkanie Małego Apostoła i Grupy Apostolskiej o godz. 19.00 w salce pod plebanią.
Sobota - wsp. św. Pio z Pietrelciny, zakonnika.
Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej:
środa - godz. 18.00, klasy III A i III B z Sieprawia;
czwartek – godz. 18.00, klasa III C z Sieprawia, oraz z Łyczanki i z Olszowic.
* Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę, o godz. 8.30 w kościele.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać parafialną uroczystość odpustu ku czci św. Michała Archanioła. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej przez szczerą spowiedź, gdy zgrzeszyliśmy i Komunie Świętą, a także modlitwa w intencji Ojca Świętego. Spowiedź święta jest zawsze pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Nadto spowiedź będzie w piątek, od godz. 17.00.
*Kazania wygłosi tegoroczny Rekolekcjonista – Ks. Bogusław Mielec. Sumie będzie przewodniczył ks. proboszcz, który pragnie ze swoimi Parafianami w tym dniu dziękować Bogu za łaskę kapłaństwa w 40 rocznicę święceń kapłańskich i upraszać Błogosławieństwo Boże dla całej Parafii.

5. 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, w Święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich, będzie podjęta ogólnopolska modlitwa różańcowa przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata, o umocnienie wiary i o pokój na świecie. Bardzo zachęcamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Trzeba tylko zarejestrować się na stronie internetowej www.różaniecdogranic.pl. Tam można wybrać swój kościół stacyjny, z którego będą rozstawiane osoby na konkretnym odcinku granicy i tam można zapoznać się ze szczegółami tego wydarzenia.

6. 6 października będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, W bieżącym numerze Niedzieli polecamy tekst pt. "Bo dobro wraca" o wspólnocie parafialnej z Krzywaczki, gdzie zaproszono do zamieszkania, na stałe 5 rodzin z Ukrainy.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ulicy Myśliwskiej spod numerów: 3 – 26.