1. Witamy i pozdrawiamy wszystkich w naszej parafii, na Uroczystości Odpustu ku czci naszego patrona św. Michała Archanioła i w 25 rocznicę konsekracji kościoła.
*Kazania na Mszach Św. głosi ks. prałat Stanisław Szczepaniec, który 25 lat temu pomagał w przygotowaniu liturgii konsekracji świątyni.
*Uroczystej Sumie, o godz. 11:30 będzie przewodniczył Arcybiskup, Metropolita Archidiecezji Krakowskiej, Marek Jędraszewski.
*Po południu o 15:30 Nieszpory z modlitwą za Ojczyznę, o 16:00 Msza Św.
* Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować dzisiejszą Uroczystość.

2. Jutro - wspomnienie św. Wacława, męczennika. 9 rocznica święceń bp. Damiana Muskusa.
Wtorek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
Środa – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora kościoła.
* Po wieczornej Mszy Św. spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
Czwartek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła.
* Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami.
*Pierwszy czwartek miesiąca – nowenna do bł. Anieli Salawy.
Piątek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Pierwszy piątek.
*Spowiedź od godz. 16:30; w Olszowicach o godz. 18:30.
Sobota – pierwsza sobota, wizyta u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30.

3. Od 1 października (czwartek) będą odprawiane nabożeństwa różańcowe. Codziennie, o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec, przynajmniej pięć dziesiątków. Do modlitwy ustnej należy dodać rozważanie tajemnic. W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie za Ojca Św., dzieci o katolickie wychowane, za misje, za chorych, za pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych.

4. Bóg zapłać za dekoracje, porządki na Odpust i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o 8:00, prosimy rodziny z ul. Dębowej, spod numerów 37 do 68.

5. Na stolikach z prasą katolicką mamy bieżące numery: Gość Niedzielny, Niedziela i nowość dla dzieci: „Staś”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

6. Z okazji Imienin składamy serdeczne życzenia Ks. Michałowi – wikariuszowi i wszystkim solenizantom tego tygodnia.

7. Na czas radosnego świętowania Odpustu Parafialnego wszystkim parafianom i gościom upraszamy u Boga wiele łask. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.