Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. ZS tej okazji, w naszej wspólnocie parafialnej witamy o. Mirosława Ziębę, karmelitę, który na co dzień posługuje wśród polonii w Usolu Syberyjskim. Po Mszach świętych można wesprzeć materialnie dzieło prowadzone przez Ojców Karmelitów.

W ostatnim tygodniu października zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, na których będziemy szczególnie polecać dusze wszystkich zmarłych. W dniu dzisiejszym o 15:30 a codziennie, o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30. W Olszowicach w tygodniu o 18.00, w piątek i w niedzielę - pół godz. przed Mszą. W Łyczance o godz. 17:00 a w niedziele i święta o 15:00.

W ubiegłą niedzielę była prowadzona zbiórka na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zostało zebranych 6015 zł. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!

Kalendarz liturgiczny:

Piątek - Święto świętych Szymona i Judy Tadeusza, apostołów.

Zapraszamy młodzież na spotkanie Grupy Apostolskiej po Mszy świętej wieczornej.

Sobota – O 17.30 różaniec połączony z nowenną do św. Michała Archanioła.

O 10:00 zapraszamy dzieci na spotkanie Małego Apostoła i scholii w salce na plebani.

W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

W dalszym ciągu można składać wypominki jednorazowe i roczne w zakrystii bądź w kancelarii. Kartki na wypominki są na stoliku z prasą. Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

Zachęcamy do zakupu zniczy przy stoisku prowadzonym przez Grupę Apostolską naszej parafii. Zebrana pieniądze będą przeznaczone na działalność młodzieży m. in. na dni skupienia oraz wiele inicjatyw.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o 8.00 prosimy parafian z ul. Anieli Salawy od nr 5 do 70.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: m. in. „Gość Ekstra” poświęcony Bożemu Miłosierdziu i św. Faustynie w cenie 12 zł.

Zachęcamy do nabycia nowej gazetki parafialnej „Archanioł”. Cena 1 zł.

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisława Irzyka. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…