1. Trwamy w modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Nawiedzając cmentarz z modlitwą za zmarłych w stanie łaski uświęcającej, przez cały miesiąc listopad, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za duszę zmarłego.
*Dziś przypada dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
*Msze Święte jak zwykle, o 15:30 Nieszpory i modlitwa za Ojczyznę.

2. Od poniedziałku wznawiamy adoracje Najświętszego Sakramentu z modlitwą za naszą Ojczyznę i Archidiecezję, pół godziny przed Mszą wieczorną.

3. Poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. O 18.00 – katecheza przed chrzcielna na plebanii.
Wtorek – Wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Środa - 11 listopada, wspomnienie św. Marcin z Tours, biskupa. Porządek Mszy jak w niedziele ( Suma o godz. 11 w kościele św. Marcina) ZA OJCZYZNĘ z racji Narodowego Święta Niepodległości.
*Przeżywamy II rocznicę poświęcenia przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, pomnika „Naucz nas być wolnymi”, dla uczczenia św. Jana Pawła II i bł. Anieli Salawy z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Po Sumie, 11 listopada nastąpi złożenie wieńca pod pomnikiem.
Czwartek – Wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.
Piątek – Wsp. Świętych Benedykta, Jana i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

4. W przyszłą niedziele (III niedziela) składka jest przeznaczona na inwestycje parafialne.

5. Zarząd Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach w ramach której działa Dom Pomocy Społecznej, w którym mieszka 63 niepełnosprawnych mieszkańców, zwraca się do Państwa z PROŚBĄ i APELEM O POMOC. Rozwijająca się epidemia Covid-19 dotknęła również DPS w Konarach – brakuje personelu do zaopiekowania się wszystkimi mieszkańcami. Bardzo potrzebują dodatkowych rąk do pracy dlatego BARDZO PROSIMY o zgłoszenie się osób, które zechciałyby świadczyć jakąkolwiek pomoc WOLONTARYJNĄ. Pod numerami telefonów: 886 159 216 i 509 237 587 można uzyskać wszelkie informację i zaproponować formę możliwej pomocy. Informacja znajduje się również na stronie parafialnej i w gablotach w kościele.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W NIEDZIELI polecamy tekst o majorze Szuro.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Parafian z ulicy Galicyjskiej, spod numerów: 138 – 206 (do końca).*O sprzątanie kościoła św. Marcina prosimy Parafian z ulicy Słowiańskiej.

8. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszelkiego błogosławieństwa. Niech święci patronowie wypraszają potrzebne łaski.

9. Do wieczności Bóg powołał śp. +Czesława Kowalczyka, +Michaliny Król, +Oliwki Ozon, +Haliny Michalec (jej pogrzeb w środę o godz. 14.00). Ich dusze oraz dusze naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.
WIECZNE ODPOCZYWANIE, RACZ IM DAĆ, PANIE…