Trwamy w modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Nawiedzając cmentarz z modlitwą za zmarłych w stanie łaski uświęcającej, w listopadzie, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze zmarłych.

Msze Św. jak zwykle, o 15:30 Nieszpory, o 16:00 wieczorna Msza św. Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek  – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Środa Wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Wójt Gminy Siepraw wraz z Przewodniczącym Rady Gminy serdecznie zapraszają na Gminne Obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 10 listopada. Obchody rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 17:00, w naszym Sanktuarium. Program artystyczny odbędzie się o godzinie 18:30 w Szkole Podstawowej w Łyczance. W środę Msza św. wieczorna będzie wyjątkowo o 17.00.

Czwartek - 11 listopada, wspomnienie św. Marcin z Tours, biskupa. Porządek Mszy jak w niedziele. Suma o godz. 11 w kościele św. Marcina - ZA OJCZYZNĘ z racji Narodowego Święta Niepodległości. Przy kościółku św. Marcina w sposób szczególny modlić będziemy się w intencji księdza diakona Marcina, obchodzącego imieniny, o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i dobre przygotowanie do przyjęcia sakramentu święceń kapłańskich.

PiątekWsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.

SobotaWsp. Świętych Benedykta, Jana i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Zakończył się remont i konserwacja kościółka św. Marcina. Wszystkim ofiarodawcom, którzy pomogli w wykonaniu tego dzieła, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza na wydarzenie pod nazwą „Ścieżka obok drogi - Wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim”, które odbędzie się 8 listopada o godzinie 18.00 na Sali konferencyjnej w Sieprawiu. Projekt opiera się na prezentacji fragmentów książki Kazimiery Iłłakowiczówny przez aktorkę Ewę Dałkowską.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w XX Konkursie Szopek Tradycyjnych i Krakowskich. Informacje o gminnym etapie konkursu można znaleźć na stronie internetowej Ośrodka Kultury i Sportu w Sieprawiu. Prace należy składać do wtorku 23 listopada w Domu Kultury w Sieprawiu.

Organizowany jest wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy. Wyjazd dnia 12 listopada, o godz. 17:00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii do środy.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Parafian z ulicy Parkowej, od numeru 1 do 24. O sprzątanie terenu obok kościoła św. Marcina we środę, prosimy Parafian z ulicy Anieli Salawy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli polecamy artykuł: „Małżeństwo – najcięższy zakon?”

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszelkiego błogosławieństwa. Niech święci patronowie wypraszają  potrzebne łaski.

Do wieczności Bóg powołał śp. Józefa Surmę i śp. Adama Kaperka. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…