Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Szczególnie polecajmy naszym modlitwom diakona Krzysztofa.

Rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny (z procesją) – dzisiaj o 15.30. W tygodniu nabożeństwa majowe będą o 17.30; w Olszowicach o godz. 18.00 (w piątek po Mszy św.); w Łyczance o godz. 19.00 (w niedziele o 15.00). W czasie nabożeństw majowych będziemy się modlić szczególnie za Ojca Św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie i na Ukrainie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci o młodzież.

Dzisiaj, przed kościołem odbywa się kwesta na pomoc w leczeniu 18 letniego Mateusza Chorobak z Sułkowic. Kwesta organizowana jest za zgodą Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

Wtorek --wspomnienie św. Atanazego, biskupa Aleksandrii żyjącego na przełomie III i IV w. Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Środa - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski. Odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Msze Święte - jak w niedzielę. W Olszowicach o 9.30. Nabożeństwo majowe – o 15.30.

Czwartek - wspomnienie św. Floriana, rzymskiego żołnierza i męczennika z IV w., patrona strażaków i hutników. O 17.30 nabożeństwo majowe i nowenna do bł. Anieli Salawy. Po Mszy św. spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Asystentem duchowym FZŚ przy Sanktuarium Bł. Anieli Salawy został mianowany Ks. Prałat Piotr Kluska.

Piątek - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, krakowskiego kapłana żyjącego w XV w. Pierwszy Piątek, spowiedź od godz. 16:30, w Olszowicach od 17:30. Spotkanie dla grupy Apostolskiej po Mszy Świętej wieczornej.

Sobota - Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Pierwsza Sobota. Dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. O godz. 10 w salce na plebani spotkanie dla scholii i małego apostoła.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulic Królewska, Mostowa i Kręta.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W tygodniku „Niedziela” polecamy wywiad pt. „Prosto w oczy”.