O 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o 16.00 Msza Święta.

Codziennie, w tygodniu (w dni powszednie oprócz środy i piątku) przed wieczorną Mszą św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W tym dniu rozpoczynamy obchody 20 rocznicy ogłoszenia sanktuarium bł. Anieli Salawy. O 18:30 próba przed bierzmowaniem.

Środa - O 18.00 Uroczysta Msza św., w czasie której młodzież z klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Abp Marek Jędraszewski.

Piątek - Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30. W Olszowicach o 17.30. O godzinie 19.00 zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie przy kościółku św. Marcina i zakończenie przy pomniku św. Jana Pawła II.

Przyszła niedziela, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Na Mszach św. poświęcenie palm. Przed Mszą św. o 11.00 poświęcenie palm przed kościołem i procesja z palmami do kościoła. Po Sumie rozstrzygnięcie konkursu Palm Wielkanocnych i wręczenie nagród.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritasu.

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulic: Lipowej, Bocznej i Młyńskiej.

Dziękujemy naszym strażakom za pomoc w przygotowaniu dekoracji głównego ołtarza.

Są jeszcze 4 wolne miejsca na wycieczkę szlakiem piastowskim.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, miesięczników „Mały Gość” i „Staś” dla dzieci nowego czasopisma dla dzieci „Promyczek”, naszej gazetki parafialnej „Archanioł” oraz bezpłatnego „Małego Modlitewnika Wielkopostnego”.

W „Niedzieli” polecamy artykuł pt. „Bądźcie obok, a nie między”.