1. Wczoraj (6 lutego), w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, w Łagiewnikach, otrzymał sakrę biskupią ks. Robert Chrząszcz. Archidiecezja Krakowska otrzymuje nowego Pasterza – biskupa pomocniczego. Biskupa Roberta i jego posługę pasterską, polecamy w naszych modlitwach Opiece Bożej.

2. Dziś – Msze Święte – jak zwykle. Z racji pierwszej niedzieli, po każdej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja w ramach 40-godzinnego nabożeństwa będzie po Mszy Świętej o 6.30 do Mszy Świętej o 8.00, oraz po Mszy Świętej o 9.30 do 11.00 i po Sumie do Mszy Świętej o godz. 16.00. O 15.30 rozpoczną się Nieszpory oraz wspólna Adoracja z odśpiewaniem Suplikacji. Po Mszy Świętej, o godz. 16.00 nie będzie już Adoracji.

3. Środa - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
*Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek - /11 lutego/ wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
*XXIX Światowy Dzień Chorego. Otoczmy jak najlepszą opieką naszych bliskich Chorych.

4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania będą po Mszy Świętej wieczornej w poniedziałek – kl.8A, piątek – kl.8B i Łyczanka.

5. Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „Bądźmy razem”, zwraca się do nas z prośbą o przekazanie 1% podatku na potrzeby ciężko chorych Podopiecznych, stających w obliczu cierpienia i śmierci. W tym roku dużą potrzebą są koncentratory tlenu i pulsoksymetry, które w sytuacji epidemii służą pilnie potrzebującym pomocy.
*Wesprzyjmy prośbę Hospicjum, które niesie pomoc również Chorym z naszego rejonu. Ulotki z informacjami i nr KRS (KRS 0000343690) są do pobrania na stolikach z prasą katolicką.

6. Bracia Kapucyni zapraszają do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Zamiast kupować pączki w tłusty czwartek – można wpłacić darowiznę na misje. Wpłat można dokonać przez stronę www.pączek.kapucyni.pl

7. I jeszcze jedna propozycja charytatywna: W przyszłą niedzielę (14 lutego) „Fundacja Bezcenni”, przy naszym Sanktuarium będzie rozprowadzać piernikowe serca. Fundacja wspiera dzieci uratowane przed aborcją oraz kobiety w kryzysie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze NIEDZIELI m.in. artykuł o hospicjum domowym i stowarzyszeniu hospicyjnym z Wiśniowej.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny mieszkające na ulicy Zarusinki, spod numerów: 103 – 120.

10. Do wieczności Bóg powołał śp. +Józefa Tylka. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie.