1. Dziś, 1 maja, przypada wspomnienie św. Józefa rzemieślnika.
Po południu: godz. 15.30 – Nabożeństwo Majowe; 16.00 – Msza Święta.
*W tygodniu Nabożeństwo Majowe jest odprawiane po Mszy Świętej wieczornej;
w Olszowicach, o godz. 19.00.

2. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zostaje przeniesiona z czwartku na 7 niedzielę wielkanocną, czyli w przyszłą niedzielę.
Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – „dni krzyżowe” – są przeżywane jak dotychczas, czyli w poniedziałek, wtorek i środę. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Klęski żywiołowe zdarzają się coraz częściej, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa.
W poniedziałek – procesja o 17.30 pod Krzyż Misyjny (Msza Św. w Sanktuarium).
We wtorek – procesja o 15.30 do Kościółka Św. Marcina i tam Msza Święta.
We środę – procesja o 17.30 do Starego Kościoła i tam Msza Święta.

3. We wtorek 3 maja UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski. Msze Święte będą odprawiane – jak w niedzielę (6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00 (w Kościele św. Marcina); w Olszowicach – o godz. 9.30.
W Parafii Włosań – suma odpustowa o godz. 11.30.
Środa - wsp. św. Floriana, męczennika. W Olszowicach, o godz. 19.00 Msza Święta o Błog. Boże dla OSP w Olszowicach i ich rodzin.
*W nocy z 4/5 maja, od godz. 21.00 do 6.00 rano nasza Parafia będzie na adoracyjnym czuwaniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Na adorację udajemy się prywatnymi środkami komunikacyjnymi.
Czwartek – pierwszy czwartek. Nowenna do Bł. Anieli Salawy. Spotkanie formacyjne Trzeciego Zakonu. Spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. III.
Piątek - pierwszy piątek. Wyjątkowo, w ten I piątek, będzie wizyta u Chorych z posługą sakramentalną. Rozpoczęcie, o godz. 8.30.
*Spowiedź w I piątek, od godz. 16.30; w Olszowicach o 18.30.
*Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W przyszłą niedzielę, 8 maja, Uroczystość I Komunii Świętej o godz. 9.30. Do Komunii Świętej przystąpi w tym roku 67 dzieci. Nabożeństwo dziękczynne – o godz. 17.00.
Suma za tydzień zostaje przesunięta z godz. 11.00 na godz.12.00.
Do spowiedzi dzieci komunijne z rodzinami przystąpią w sobotę o godz. 10.00.
*Próby od środy do piątku po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.45.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy Rodziców dzieci Komunijnych. Porządki wokół kościoła i plebanii będą robione we środę i czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

6. Dom Kultury zaprasza na gościnny występ Teatru w Stodole z przedstawieniem pt. Wujaszek, które odbędzie się 14 maja (w sobotę) o godz. 18.30 w Sali konferencyjnej przy hali sportowej. Cena biletu 15 zł. Rezerwacji dokonywać można od 4 maja pod numerem telefonu 12 271 05 95 lub osobiście w Domu Kultury.

7. Do wieczności odeszli: śp. Karolina Tylek i śp. Emil Król. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.