1. Jesteśmy w szoku po profanacji Cudownego Obrazu  Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze w dniu 9 grudnia.  58 letni zamachowiec – Polak - rzucił farbą chcąc zniszczyć oblicze Matki Bożej i Dzieciątka Jezus. Zabezpieczenie Obrazu  ocaliło cudowną Ikonę przed zniszczeniem. Chcemy dokonać aktu przebłagania za tę profanację największej świętości - w sercu naszej Ojczyzny. „Odpowiedzialność za to, co się stało, spada na wszystkich, którzy rozpętali i przyzwolili na wojnę z krzyżem, z Biblią, z Kościołem”/O. Zachariasz Jabłoński/.

2. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Msza Święta roratnia - codziennie o godz. 17.00. Przychodźmy jak najliczniej. Niech to będzie najważniejsza chwila adwentowego oczekiwania na spełnienie Bożych obietnic i na Święta Bożego Narodzenia.

3. Dzisiaj – trzecia niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne.

Po południu: 15.30 – Nieszpory; 16.00 –Msza Święta.

*Grupa Apostolska, w ramach pomocy na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Krakowie prowadzi przy naszym Sanktuarium KIERMASZ.

4. W piątek /21 XII/ - DZIEŃ SPOWIEDZI ADWENTOWEJ. Spowiedź będzie od godz. 8.00 do 12.00 z przerwą od 9.30 – 10.00 i od godz. 14.00 do 18.00, z przerwą od 16.00- 16.30; w Olszowicach: o godz.14.00.

W dzień spowiedzi nastąpi zmiana godzin Mszy Świętej. Rano Msza Święta będzie o 7.30; wieczór o 18.00. W Olszowicach Mszy Świętej nie będzie. Prosimy nie odkładać spowiedzi na późniejszy termin, w którym to czasie będziemy pomagać w spowiedzi w innych parafiach. Wizyta u Chorych z posługą sakramentalną – we czwartek, od godz. 9.00.

5. Bóg zapłać za zorganizowanie w sklepach CENTRUM zbiórki żywności dla najbiedniejszych w naszej parafialnej. Dziękujemy wolontariuszom z Gimnazjum i ich  opiekunce pani Bożenie. Sekcja Charytatywna DRP i osoby współdziałające, w tym tygodniu wykonają i doręczą paczki świąteczne potrzebującym rodzinom.

6. Kończy się peregrynacja relikwii bł. Anieli Salawy na Zarusinkach. Jutro relikwie zostaną przekazane na Wiśnicz, do rodziny Firek 231.Od soboty /22 XII/ do Nowego Roku będzie przerwa Nawiedzenia Relikwii. W sobotę wieczorem, prosimy przynieść relikwie do Sanktuarium.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na środki czystości. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz.8.00, prosimy Rodziny z Zagórza: 285, 23, 7, 766, 398, 57, 524, 874.

8. Arcybractwo Miłosierdzia w Krakowie – organizacja charytatywna działająca ponad 400 lat, poszukuje dla ubogiej wielodzietnej rodziny trzech wersalek i jednej szafy na ubrania
w stanie nadającym się do użytku. Kontakt – na Plebanii. Bóg zapłać za ewentualną pomoc.

9. We czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania (klasy III).

*Spotknie z rodzicami młodzieży do bierzmowania (Siepraw-Łyczanka-Olszowice) -
       w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

10. Zmarł śp. Ludwik Naprawski z Łyczanki. Pogrzeb będzie we wtorek, o godz. 15.00.

INTENCJE MSZALNE: 17 XII –  23 XII 2012 r.

Poniedziałek, godz. 6.30: +Maria Szafarska –od rodziny Jędo i Kapeluszy.

„   17.00: 1) +Zofia Dyrda 6 r. śm. +Wojciech m. +Irena synowa.

2) +Jan Matoga 27 r.śm.

Wtorek,          godz. 6.30: +Maria Szafarska –od syna Kazimierza z rodziną.

„  17.00: 1) +Tadeusz Dziura 4 r. śm.

2) +Michał Sołtys +Anna ż. +Stefania Sołtys.

Środa,             godz. 6.30: +Maria Szafarska –o d rodziny Szafarskich z Krakowa.

„ 17.00: +Wanda Sułowska –od rodziny Orzechowskich.

Czwartek        godz.  6.30: +Maria Szafarska –od chrześnicy Anny z rodziną.

„    17.00: 1) +Anna Molus 10 r. śm. +Michał m. +Wiktoria synowa.

2) +Maria Balicka +Józef m.

Piątek                godz. 7.30: 1) +Maria Szafarska -od kolegów syna Kazimierza z firmy

POLIMERC Dobczyce.

2) +Stanisław Tylek –od chrześnicy z rodziną.

18.00:  +Teresa  Durlatka 15 r.śm. +Stanisław m.

Sobota             godz. 6.30: 1) Rozalia Dobosz –od córki Wandy z rodziną.

2) +Maria Szafarska –od syna Andrzeja z rodziną.

3) +Władysław Zabderz-od szwagra Tadeusza z rodziną.

„  17.00: +Wiktoria Bujas +Jan m.

Niedziela         godz. 6.30:  +Kazimierz Suder -10 r. śm. +Stanisław s. i jego++rodzice.

„  8.00: +Michalina +Eugeniusz Pamuła.

„  9.30: +Jan +Helena +Stanisław +Danuta.

„   11.00: ZA PARAFIAN.

„   16.00: +Bronisława (fem.) Ślusarczyk +Jan Kaszowski.