1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Jezus wjeżdża do Jerozolimy bo nadeszła Godzina Jego Męki i Śmierci. Słuchamy opisu Męki Chrystusa.
Na Sumie, o godz. 11.00 – uroczyste pobłogosławienie palm.
O godz. 15.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym; o 16.00 – Msza Święta.

2. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach TRIDUUM PASCHALNEGO. Przygotujmy nasze dusze, przez pojednanie z Bogiem i z bliźnimi w sakramencie pokuty, abyśmy mogli w te dni (i nie tylko w te dni) przystępować do Komunii Świętej.

3. W środę pragniemy odwiedzić chorych w domach, szczególnie tych, u których nie było wizyty w czasie Rekolekcji Wielkopostnych (wizyta od godz. 8.30). Prosimy te osoby zgłosić w zakrystii.
*O godz. 19.00 w Sanktuarium premiera Misterium „Jestem z Wami…” w wykonaniu Koła Teatralnego przy SP Łyczanka, Zespołu Instrumentalnego i chórów szkolnych.

4. Triduum Paschalne rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej i trwa do nieszporów Wielkiej Niedzieli.

5. WIELKI CZWARTEK:
Godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00.

WIELKI PIĄTEK:
Godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Grobu Pańskiego do godz. 24.
*Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
*Droga Krzyżowa o godz. 11.00.

WIELKA SOBOTA:
Godz. 18.00 – Misterium Chrystusa Zmartwychwstałego.
Na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przynosimy ze sobą świece.
*W Wielką Sobotę zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
*Święcenie pokarmów: w Sanktuarium o godz. 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00;
w Olszowicach o 12.00; w Łyczance o 12.30; przy kapliczce u Tyszków, ul. Długa nr 118 o 13.00; przy kapliczce na ul. Zacisze o 13.30.
*Ofiara w W. Czwartek i w W. Sobotę – na spłacenie renowacji ogrzewania Sanktuarium.
*Ofiary składane przy Adoracji Krzyża w Wielki Piątek i w ciągu dnia w Wielką Sobotę są przeznaczone na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.
*O obecność na Adoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego prosimy według ulic jak
w poprzednie lata. Są one przypomniane na Tablicy Ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii www.sanktuarium-siepraw.katolicki.eu
PROCESJA REZUREKCYJNA będzie w poranek Wielkiej Niedzieli, o godz. 6.00.

6. W Wielki Czwartek – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, o godz. 10.00 MSZA KRZYŻMA ŚWIĘTEGO. Arcybiskup Marek Jędraszewski wraz z duszpasterzami zaprasza ministrantów, lektorów, schole, członków Ruchu Światło-Życie, młodzież naszej Archidiecezji, przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń oraz wiernych świeckich. To dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie w Archidiecezji Krakowskiej.
* Zapisy na wyjazd w Wielki Czwartek, w zakrystii. Wyjazd z parkingu o 8.30.
* Kancelaria Parafialna będzie czynna w środę do godz. 9.00. Możliwość spowiedzi świętej – pół godziny przed każdą Mszą Świętą – do środy.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w Wielki Czwartek o godz. 8.00 prosimy Parafian z ulicy Krętej, spod numerów 6 - 32; o sprzątanie Domu Bożego w Wielką Sobotę, po zakończeniu Liturgii (około godz. 20.00) prosimy Parafian z ulicy Królewskiej, spod numerów 2 – 25.

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, w dzisiejszej „Niedzieli” relacja z XIII plebiscytu Miłosiernego Samarytanina, oraz wiele innych ciekawych informacji z Kościoła i świata.

9. Do wieczności, w tym tygodniu, odszedł śp. Adam Dolaś. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.