1. Kościół żyje Tajemnicą Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Przed nami Triduum i Święta Paschalne. Pomimo ograniczeń ilości wiernych obecnych w kościele będziemy razem poprzez duchową łączność rodzin - Kościoła Domowego z Kościołem Powszechnym. Nieznane dotąd, w historii Kościoła, rozporządzenia, związane z ograniczeniem możliwości zarażenia wirusem, stanowią dla nas próbę wiary. Nie popadajmy w zwątpienie, ale tym bardziej niech w naszym sercu umacnia się więź z Bogiem i z Chrystusowym Kościołem.

2. Wskazania na Święte Triduum Paschalne 2020 roku:
Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, nadal w poszczególnych Mszach świętych oraz we wszystkich innych celebracjach może uczestniczyć:
a) do dnia 11 kwietnia – maksymalnie 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę;
b) od dnia 12 kwietnia do odwołania – maksymalnie 50 osób.

3. Uroczysta Msza Święta Krzyżma odprawiana w Wielki Czwartek, z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich, zostanie odprawiona w późniejszym terminie.
*Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Czwartek, w naszym kościele będzie
o godz. 18.00.
Po Mszy Świętej nastąpi obrzęd przeniesienia Najświętszego Sakramentu do tak zwanej Ciemnicy. Adoracja do godz. 21.00.

4. Wielki Piątek.
Od godz. 8.00 ciąg dalszy Adoracji, do rozpoczęcia Liturgii Męki Pańskiej.
O godz. 11.00 – Droga Krzyżowa.
O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej.
*Po Liturgii Męki Pańskiej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Chrystusa w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Ciąg dalszy Adoracji rano od godz. 8.00 do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

5. Wielka Sobota.
Ze względów panującej epidemii, nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Obrzęd błogosławienia posiłku będzie miał miejsce w każdej rodzinie, w każdym domu - przed śniadaniem wielkanocnym, przy wspólnej modlitwie rodzinnej. Można się będzie posłużyć tekstem błogosławieństwa zamieszczonym na stronie parafialnej.
WIGILIA PASCHALNA, w Wielką Sobotę, rozpocznie się o godz. 18.00.
W czasie Liturgii chrzcielnej – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
*Procesja Rezurekcyjna – w Poranek Niedzieli Wielkanocnej, o godz. 6.00.
*Od tego dnia w Mszach Świętych, ze względu na trwającą epidemię, może uczestniczyć 50 osób, aż do odwołania tego rozporządzenia.

6. Aby ułatwić wiernym duchową łączność, będziemy transmitować liturgię Triduum Paschalnego z naszego kościoła przez konto facebook. W czwartek, piątek i sobotę
o godz. 18.00.

7. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Dyżury w konfesjonale codziennie: rano od 6.00 – 6.30; wieczorem od 16.30 – 18.00.

8. Do wieczności Bóg powołał śp. +Marię Mika i śp. +Stefanię Naprawską (najstarsza Parafianka, 105 lat życia) – jej pogrzeb będzie w Wielki Wtorek, o godz. 15.00.
DOBRY JEZU, A NASZ PANIE, DAJ IM WIECZNE SPOCZYWANIE.

Błogosławieństwo pokarmów w domu