Dzisiaj, na wszystkich Mszach Świętych, czyta się opis MĘKI PAŃSKIEJ z Ewangelii św.Mateusza.

Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Przed Mszą św. o 11.00 poświęcenie palm przed kościołem i procesja z palmami do kościoła. Po Sumie rozstrzygnięcie konkursu Palm Wielkanocnych i wręczenie nagród. Po południu: godz. 15.00 – Gorzkie żale;

O godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie przy kościółku św. Marcina i zakończenie przy pomniku św. Jana Pawła II.

Dzisiaj odbywa się przy kościele kwesta na leczenie chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) Kamili z Nowego Targu. Będzie można nabyć na stoiskach przysmaki z Podhala.

Kalendarz liturgiczny:

Wielka Środa - o 18.00 Msza św. i nowenna do MB Nieustającej i Pomocy.

WIELKI CZWARTEK - W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

18.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej
Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ od 8.00 adoracja w Ciemnicy

11.00 – Droga krzyżowa
15.00 – nowenna do miłosierdzia Bożego
18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Grobu Pańskiego do 24.00

WIELKA SOBOTA od 8.00 adoracja Grobu Pańskiego

Od godz. 10.00 do 13.00 co godzinę święcenie pokarmów wielkanocnych w Sanktuarium. (W Olszowicach – godz. 12.00; w Łyczance - 12.30; Pasternik - 13.00; Granice -13.30)

18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej i Procesja Rezurekcyjna (prosimy przynieść ze sobą świece)

Plan Adoracji w Ciemnicy w Grobie Pańskim w Wielki Czwartek – w Wielki Piątej – i w Wielką Sobotę jest ten sam jak w latach poprzednich. Jest on umieszczony na Tablicach Ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii a także na stolikach z prasą.

WIELKA NIEDZIELA

Msze św.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 (15.30 Nieszpory) 16.00, w Olszowicach: 9.30

O wsparcie na sprzątanie kościoła w najbliższym tygodniu prosimy parafian z ulicy Jabłoniowej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedziela”, oraz naszej gazetki parafialnej „Archanioł”. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o wyznaniu wiary mieszkańców Krzyszkowic.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszkę Śliwa i śp. Joannę Oczko z d. Pietrzyk, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.00 w Starym Kościele. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…