1. Od dzisiaj zostaje zniesiony limit wiernych obecnych na Mszy Świętej.
*Arcybiskup Marek Jędraszewski odwołuje dekret z dnia 28 marca 2020 r. Tym samym przestaje obowiązywać ogólna dyspenza od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Obecnie, dyspenza zostaje udzielona tylko dla osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.
*Nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust maską.

2. Dzisiaj, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można uzyskać odpust zupełny, za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź.
*Po południu: 15.30 – zakończenie Nabożeństw majowych do NMP, bez procesji; 16.00 – Msza Święta.
*Dzisiaj upływa 33 dniowy okres przygotowania się do aktu zawierzenia swojego życia Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Aktu Zawierzenia, dokonują poszczególne osoby, indywidualnie, podczas Mszy Świętej, w której uczestniczą.

3. Jutro, drugi dzień Zielonych Świątek. Święto NMP Matki Kościoła. Msza Święta: 6.30, 18.00 i w Olszowicach o 19.00. *Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Środa - wspomnienie świętych męczenników z Ugandy Karola Lwangi i Towarzyszy
Czwartek – święto Jezusa Chrystus Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
*Nowenna do Bł. Anieli Salawy.
*Formacyjne spotkanie Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego.
Piątek - pierwszy piątek. O godz. 9.00 spowiedź dzieci pierwszo-komunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla pozostałych osób, po południu, od godz. 16.00.
Zachęcamy do spowiedzi, szczególnie te osoby, które jeszcze nie wypełniły religijnego obowiązku Komunii Świętej Wielkanocnej.
Od godz. 11.00 /w pierwszy piątek/ wizyta u chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o poinformowanie chorych o zmianie dnia i godziny odwiedzin.

4. W sobotę, 6 czerwca, w naszej Parafii – Pierwsza Komunia Święta. W tym dniu do Komunii Świętej przystąpią dzieci w dwóch grupach.
Grupa I – o godz. 10.00, Grupa II – o godz. 12.00
Według ustaleń rodziców z katechetami, pozostałe dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej 29 sierpnia.
*Próba dla dzieci, które przystąpią do Komunii 6 czerwca, będzie 5 czerwca (piątek) zaraz po ich spowiedzi.
*Prosimy rodziców o zrobienie porządków w kościele i wokół.

5. Msza Święta w intencji maturzystów, w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00.

6. Szkoła Podstawowa w Łyczance bierze udział w akcji Podwórko talentów NIVEA. Prośba o oddanie głosu na stronie www.podworko.nivea.pl. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

7. Zapraszamy na spotkanie w sprawie pielgrzymki na Bałkany we wtorek o 19.00 na plebanii.

8. 6 czerwca na terenie gminy kiermasz ciast dla chorej Weroniki Góry. Wszystkie informacje znajdują się na plakacie, który wisi na tablicach ogłoszeniowych pod kościołem.