Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Drogi krzyżowej w Niedziele Palmową. Szczególnie organizatorom, wszystkim którzy przygotowali trasę drogi krzyżowej, wykonali krzyże, właścicielom posesji, przy których stały krzyże stacyjne, Straży Pożarnej z Sieprawia i Łyczanki i Olszowic oraz młodzieży i scholii prowadzącym rozważania.

Przeżywając radosne Święta Wielkanocne pragniemy podziękować wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się do przygotowania obchodu tych Świąt w naszej wspólnocie Parafialnej: Młodzieży, ministrantom i lektorom, Chórowi, Scholom, Orkiestrze, Ochotniczym Strażom Pożarnym, Trzeciemu Zakonowi, Różom różańcowym, sprzątającym kościół i wokół kościoła, ks. Dominikowi z pomocnikami za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, panu Kościelnemu, panu Organiście, Pani Renacie Bujas z „Pięknego Ogrodu” za tuje do Grobu Pańskiego, Alicji Kowalczyk za przygotowanie i czytanie komentarzy podczas Liturgii Triduum. Dziękujemy za liczny udział w adoracjach i obrzędach Triduum Sacrum.

Święte Triduum Paschalne rozpoczęte w Wielki Czwartek, kończy się Nieszporami Niedzieli Wielkanocnej. Nieszpory z nowenną do miłosierdzia Bożego o godz. 15.30, Msza Święta o godz. 16.00.

Poniedziałek Wielkanocny - drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. Jak w każdą niedzielę. Składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

W piątek, z racji oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie po wieczornej Mszy św.

W ubiegłą niedzielę przy naszym sanktuarium prowadzony był kiermasz na chorą Kamilę z Nowego Targu, z którego udało się zebrać 14 552, 69 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

W następną niedzielę (3 niedziela miesiąca) składka na inwestycje. Szczególnie na wymianę drzwi w kościele.

Bardzo dziękujemy parafianom z ul. Jabłoniowej za zebrane ofiary na sprzątanie i dekorację kościoła. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się trudu zbierania ofiar na ten cel.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Złydaszek. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Niech radosna wieść o Zmartwychwstaniu opromienia życie każdego z nas, pogłębia wiarę, napełnia nadzieją i rozpala miłość, która uzdalnia do pięknego życia w Bogu. Zmartwychwstały Chrystus niech udziela wszelkich swoich łask. Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy radosnego świętowania oraz Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.

Życzą Duszpasterze Parafii