1. Od 1 do 8 lutego Biskupi polscy przebywają z wizytą „ad limina Apostolorum”. Biskupi udali się do Rzymu jako Pasterze Kościołów lokalnych, aby uczcić groby Świętych Apostołów Piotra i Pawła i spotkać się z Biskupem Rzymu. Biskupi mają obowiązek co pięć lat przedstawić Ojcu Świętemu sprawozdanie o stanie powierzonej im diecezji. Wizyta „ad limina Apostolorum wyraża jedność biskupów z Papieżem i jest okazją do przekazania przez Ojca Świętego wskazań dla biskupów w ich pasterskiej posłudze.
Ks. Kard. Stanisław Dziwisz w Komunikacie prosi nas o modlitwę: „Niech dni naszej intensywnej modlitwy i pracy w Rzymie będą otoczone modlitewną nowenną w każdej parafii. Połączmy się duchowo we wspólnej modlitwie w intencjach naszej Archidiecezji, byśmy wszyscy, Pasterze i wierni dobrze wypełnili posłannictwo zlecone nam przez Chrystusa. Módlmy się także o dobre przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II i Światowych Dni Młodzieży”.
*Zachęcamy Was Bracia i Siostry do daru modlitwy za naszych Biskupów i Ojca Świętego – nie tylko wspólnej - liturgicznej ale także tej osobistej, we własnych domach.

2. Dzisiaj przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego. XVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
*O 17.30 Koncert Finałowy GOSPEL /hala sportowa w Sieprawiu/.
Środa - wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
Czwartek –wsp. świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Pierwszy czwartek.
Nowenna do Bł. Anieli Salawy. Spotkanie formacyjne Trzeciego Zakonu.
Piątek - pierwszy piątek. Spowiedź św. od godz. 16.00; w Olszowicach - o 17.30.

3. W sobotę – ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO
i ELEKTRONICZNEGO – Pomoc Kościołom w Potrzebie /wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów/.
*Prosimy o pomoc w zebraniu od ludzi złomu – strażaków OSP i grupy Parafialne z DRP. Prosimy też o sąsiedzką pomoc osobom nie mającym środka transportu.
*Ta zbiórka to też wyjątkowa okazja, aby urzędy, firmy, przedsiębiorstwa mogły się pozbyć zużytego sprzętu otrzymując Kartę Przekazania Odpadu.
*Zużyty sprzęt prosimy złożyć na Parkingu przy Punkcie Informacyjnym w sobotę /8 lutego/, do godz. 10.00. O godz. 10.00 Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie odbierze naszą zbiórkę. *Ze stolika z prasą katolicką prosimy zabrać ulotkę, na której są szczegóły akcji.
/Zbieramy zużyte: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itd./.

4. Ukończona została Wizyta Duszpasterska. Składamy serdeczne podziękowanie za przyjęcie nas w swoich domach, za wspólną modlitwę oraz złożone dary, które w znacznej części zostają przekazane na potrzeby ogólnokościelne. Naszym podziękowaniem będzie Msza Święta w intencji wszystkich, którzy przyjęli Wizytę Duszpasterską – w przyszłą niedzielę, na Sumie /11.00/.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę o godz. 8.00 prosimy rodziny z Psiary.

6. Spotkanie Sekcji Gospodarczo-Ekonomicznej Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się jutro /poniedziałek/ o godz. 18.00.
*Spotkanie organizacyjne z Biurem „Orlando” dla zapisanych na pielgrzymkę do Włoch odbędzie się po feriach 19 lutego po wieczornej Mszy Świętej.

INTENCJE MSZALNE: 3 II – 9 II 2014 r.

Poniedziałek:

6.30:

+Franciszek Dziura 35 r. śm.

+Jan Dyrda 8 r. śm.

Wtorek:

6.30:

+Emilia Ślusarczyk 2 r. śm.

17.00:

+Wiesława Jasiówka +Mieczysław m.

Środa:

6.30:

+Ignacy Gawęda –od syna Stanisława z żoną.

17.00:

+Tadeusz Baran –od cioci Jadwigi i Synowców.

Czwartek:

6.30:

+Martyna Okrzesik –od siostrzenicy Anny z rodziną.

17.00:

+Krystyna Piwko 18 r. śm. +Edmund Kowalczyk.

Piątek:

6.30:

+Maria Fijoł –od córki Moniki i wnuków.

17.00:

+Stanisław Matoga 17 r. śm. +Antonina ż. +Wojciech s.

Sobota:

6.30:

+Henryk Płachta 23 r. śm. +Brygida ż. +Maria c.

17.00:

+Stanisław Durak 2 r. śm.

Niedziela:

6.30:

+Franciszek Dyrda 14 r. śm. +Maria ż.

8.00:

+Szczepan Jędrzejowski.

9.30:

+Józef Figiel 1 r. śm.

11.00:

O Błog. Boże dla Rodzin, które przyjęły Wizytę Duszpasterską.

16.00:

+Stanisław Mika 5 r. śm.