1. W dzisiejszą uroczystość, w Archidiecezji Krakowskiej, kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
*Po południu – 15.30 – Nabożeństwo majowe; 16.00 – Msza Święta.

2. Wtorek - wsp, Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
*O godz. 18.00 – spotkanie klas II gimnazjalnych.
Środa - wsp. św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora Kościoła, św. Grzegorza VII, papieża i św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy.
*O godzinie 19.00, będzie majówka w Domku Myśliwskim, przy kapliczce św. Huberta. Zaprasza nas tam Koło Łowieckie „PONOWA”.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (Bożego Ciała) i Dzień Matki.
*Msze Święte w Boże Ciało: 6.30, 8.00, 9.30 – z procesją do czterech Ołtarzy;
na zakończenie procesji, przy ostatnim Ołtarzu około 11.00,
oraz o godz. 16.00; w Olszowicach - o godz. 18.00.
*Ołtarz I, przy krzyżu przy szkole przygotują Parafianie z Łyczanki, część wschodnia.
Ołtarz II, przy Domu Kultury - Parafianie z ulicy Słowiańskiej.
Ołtarz III, przy domu rodziny Baranów – Parafianie z ulicy Anieli Salawy.
Ołtarz IV, przy kościółku św. Marcina – Parafianie z II części ulicy Jana Pawła II.

*Bardzo prosimy Parafian z wyznaczonych ulic o przygotowanie tych Ołtarzy.
*Nad bezpieczeństwem Procesji będzie czuwać Policja oraz, tradycyjne, pomogą strażacy.

*Prosimy przygotować do procesji wszystkie feretrony. Zapraszamy wspólnoty formacyjne na czele z Wolontariatem ŚDM, dzieci pierwszokomunijne, młodzież bierzmowaną, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące na dzwoneczkach. Niech cała Parafia weźmie udział w tej religijnej procesji wyrażającej naszą wiarę w obecność Boga w Najświętszym Sakramencie.
* O uświetnienie procesji Bożego Ciała prosimy Orkiestrę i Poczty Sztandarowe, wspólnot parafialnych, szkolnych i gminnych.
*Codziennie, pół godziny przed każdą Mszą Świętą jest okazja skorzystania ze spowiedzi świętej, w naszym Sanktuarium.

3. W Oktawie Bożego Ciała, procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie codziennie po Mszy Świętej wieczornej o 18.00; w niedzielę – po Sumie.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzicom bierzmowanych na bierzmowanie i rodzinom na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać za Dar Ołtarza i za ofiarę na kwiaty.
O sprzątanie we środę, prosimy Rodziny z ulicy Akacjowej spod numerów 20 – 50.
O sprzątanie w sobotę, o godz. 8.00, prosimy Rodziny z ul. Kawęciny, spod numerów: 13 – 23.

5. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przypomina, że 28 V. br. (sobota) nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym oraz czasowe wyłączenia dróg z ruchu pojazdów od godz. 12.40 – 14.20. Dotyczy ulic: Jana Pawła II, Słowiańska, Na Grobli, Anieli Salawy, Św. Marcina, Ks. Jana Przytockiego. Wyłączenie związane jest z organizacją III Biegu Sieprawska 5-tka. Jest prośba o dostosowanie się do wskazówek służb porządkowych.