1. Dzisiaj wypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
11 czerwca (dzisiaj) wypada 21 rocznica śmierci Ks. Antoniego Rusinka. Pamiętajmy w modlitwach o zmarłym kapłanach.
*Po południu – godz. 15.30, nabożeństwo czerwcowe do NSPJ; 16.00 – Msza Święta.

2. Poniedziałek – wsp. Bł. Juliana Nowowiejskiego, biskupa, Piotra Dańkowskiego, prezbitera, bł. Brunona Zembola i Towarzyszy, męczenników II wojny światowej.
*O godz. 19.00, na plebanii katecheza przedchrzcielna.
Wtorek - wsp. Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
*O godz. 8.00 wyjazd gimnazjalistów klas III na Pielgrzymkę Dziękczynną do Kalwarii Zebrzydowskiej za sakrament bierzmowania oraz lata nauki w Gimnazjum.
*Po Mszy Świętej wieczornej – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II.
Środa - wsp. Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA i KRWI CHRYSTUSA (Bożego Ciała). Msze Św. w Boże Ciało: 6.30, 8.00, 9.30 – z procesją Bożego Ciała, ok. 11.30 w Kościele Św. Marcina na zakończenie Procesji oraz o 16.00. W Olszowicach – o 8.00.
Ołtarz I, przy Starym Kościele przygotują Parafianie z ulicy Jabłoniowej, Jagodowej i Rajskiej.
Ołtarz II, przy figurze MB na posesji Sudrów, Parafianie z Mostowej, Królewskiej i Krakowskiej.
Ołtarz III, przy domu Poznańskich, Parafianie z Gajowej, Wiśnicza i Zacisza.
Ołtarz IV, przy kościele św. Marcina, Parafianie z Brzegu, Wrzosowej i Słowiańskiej.
*Nad bezpieczeństwem Procesji będzie czuwać Ochotnicza Straż Pożarna.
*O udział w Procesji prosimy wszystkie dzieci Pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące na dzwoneczkach oraz grupy formacyjne Służba Ołtarza, Grupa Apostolska, Wolontariat, FZŚ, Żywe Róże – całą Parafię.
*O uświetnienie Procesji prosimy Orkiestrę, Ochotnicze Straże Pożarne, Poczty Sztandarowe, feretrony.
*Codziennie, przed każdą Mszą Świętą, w naszym Sanktuarium będzie okazja do spowiedzi świętej.
*W Oktawie, po Bożym Ciele - po Mszy Świętej wieczornej o 18.00, a w niedzielę po sumie, będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

3. W przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 9.30 będziemy przeżywać Jubileusz Kapłański – 25 lecie kapłaństwa Ks. Henryka Kamińskiego, wikariusza naszej Parafii.
*Na sumie – uroczyste udzielenie sakramentu chrztu świętego.
*Msza Święta (w przyszłą niedzielę) w Olszowicach będzie o godz. 8.00.

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. O sprzątanie Domu Bożego w sobotę, o godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Ks. Jana Przytockiego, spod numerów: 120 – 166.

5. Z prasy katolickiej polecamy: w Niedzieli – o współpracy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II z niemiecką uczelnią – co daje, jakie są plany na przyszłość; w Gościu Niedzielnym jest dodatek: „Śpiewnik na Boże Ciało” i wiele również ciekawych treści.