1. W Parafii w dzisiejszą uroczystość przeżywamy Pierwszą Komunię Świętą. Do Pierwszej Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 9.30 przystąpi 67 dzieci.
*Suma w dniu dzisiejszym z godz. 11.00 została przesunięta wyjątkowo na godz. 12.00.
Po południu: o godz. 16.00 – Msza Święta; o godz. 17.00 – nabożeństwo majowe z dziękczynieniem za dar Komunii Świętej.

2. Od poniedziałku – BIAŁY TYDZIEŃ. Dzieci Pierwszokomunijne każdego dnia będą się gromadzić na Eucharystii i nabożeństwie majowym o godz. 18.00.
Równocześnie będziemy przeżywać „septennę” czyli siedem dni modlitw w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego. Będziemy razem z kandydatami do bierzmowania modlić się o dary Ducha Świętego.

3. Jutro 9 maja, UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA i MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
* Katecheza przedchrzcielna o godz. 19.00 w kaplicy Matki Bożej
Wtorek – spotkanie Komitetu Parafialnego ŚDM o godz. 20.00.
Piątek - wsp. Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
* Spotkanie wolontariuszy ŚDM, o godz. 19.30
Sobota - Święto Św. Macieja Apostoła.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
Składane ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów inwestycji parafialnych.
* Rocznica Pierwszej Komunii Świętej o godz. 9.30.
* Próby na rocznicę I Komunii Świętej: we wtorek i w czwartek, o godz. 16.00.
* Przy kaplicy w Łyczance Msza Święta o godz. 10.30 w intencji OSP i Ojczyzny.

5. W drugi dzień Zesłania Ducha Świętego w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (16 maja) będzie uroczystość bierzmowania. Bierzmowania naszej młodzieży udzieli J. Eksc. Bp Grzegorz Ryś podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
* Próby przed bierzmowaniem - od poniedziałku do soboty, o godz. 18.00.
* Spowiedź święta młodzieży do bierzmowania i dzieci z rocznicy Komunii Świętej – w sobotę o godz. 17.00.

6. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. W naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej kończy się w Uroczystość Najświętszej Trójcy (22 maja).

7. Dziękujemy Rodzicom Dzieci Komunijnych za religijne wychowywanie swoich dzieci i za współpracę z katechezą szkolną, oraz za dary Ołtarza i zrobione porządki przy Sanktuarium i przy Plebanii, a także za piękną dekorację Świątyni.

8. W tym tygodniu o przygotowanie Parafii i Świątyni prosimy Rodziny dzieci z Rocznicy Komunii Świętej i kandydatów do bierzmowania.

9. OSP Olszowice zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 15 maja w godzinach 9.00 – 14.00 w Remizie OSP w Olszowicach.

10. Do wieczności odeszła śp. Wanda Nowak, lat 71.
Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie.